Skrá 2018-19

Skúlaárið 2018 - 19 hevur Listaleypurin móttikið yvir 300 tilmeldingar frá 32 ymiskum skúlum til listaleypavitjanir. Hetta er methøgt tal, og fegnast vit um stóra áhugan hjá skúlum, lærarum og skúlabørnum at fáa list inn um skúlagátt.

Listaleypurin hevur í ár 75 listaleypavitjanir at býta út. Allir skúlar fáa vitjan, og hevur Listaleypurin deilt listaleypavitjanirnar eftir ynski og næmingatali á skúlanum.

 

Arkitektururin Dansar

29. oktober Viðareiðis skúli, 4.-7. flokkur
30. oktober á Skúlatrøð, 4.a
31. oktober Fuglafjarðar skúli 5.-6. flokkur
1. november Vágs skúli, 5.-6 flokkur saman við Porkeris og Sumbiar skúla
2. november Skúlin við Streymin 4.-6.flokkur


Skuggana gandur

6. november Skúlin á Giljanesi, 1. og 2. flokkur
8. november Skúlin á Fløtum, 6a og 6b
9. 12.&13. november á skúlatrøð 1.a,b&d
14. november Skúlin við Løkin 6a&b
15. november, Sands skúli 1.,2.,3.,4. og 5. flokkur


Beinta

18. februar Tofta skuli 8, 9 og 10 flokkur
19. februar Skúlin á Argjahamri
20. februar Eysturskúlin NámX
21. februar Sørvágs skúli 8.&9. flokkur
22. februar Skúlin á Giljanesi 8.a&b.


Maskan

11. feb Skúlin á Fløtum 7.a
12. feb Skúlin á Fløtum 4.flokkur
13. feb Velbastaðar skúli 1.-7. flokkur
14. feb Skúlin við Løgmannabreyt 6. flokkur
15. feb Skúlin við Løkin 4.a&b


Djóragrýluveitslan

8.apríl kl.10 Eysturskúlin, 3 flokkur
9.apríl kl.10 Skúlin á Fløtum, 6. flokkur
10.apríl kl.10 Sørvágs skúli, 3. flokkur
11.apríl kl.10 Skúlin á Argjahamri (skúlin velur flokkar)
12.apríl kl.10 Skúlin á Fløtum, 1. flokkur


OS

4. mars Skúlin á Fløtum
5. mars Skúlin á Fløtum
6. mars Tvøroyrar skúli
7. mars Tvøroyrar skúli
8. mars Fuglafjarðar skúli


Tangoævintýrið

4. mars Hvalbiar skúli 1.-3 flokkur
5. mars Skála skúli
6. mars Lítliskúli (allur skúlin)
7. mars Sankta Frans skúli 2.a&b
8. mars Skúlin á Fløtum 1.-3.flokkur


Fritjof Fomlesen

25. mars kl.8:30(verkstova)Hoyvíkar skúli 4.fl. (max 35.næm.)
25. mars kl.11:00(framførsla)Hoyvíkar skúli 4.a&b


26. mars kl.8:30(verkstova)Skúlin við Streymin 4.-7.fl.(max 35.næm.)
26. mars kl.11:00 (framførsla)Skúlin við Streymin 0.-7. flokkur

27. mars kl.8:30 (verkstova)Tvøroyra skúli 4.-7.fl. (max 35.næm.)
27. mars kl.11:00 (framførsla)Tvøroyra skúli 0.-7. flokkur

28. mars kl.8:30 (verkstova)Vágs skúli 4. fl. (max 35.næm.)
28. mars kl.11:00 (framførsla)Vágs skúli 4.-7.flokkur

29. mars kl.8:30 (verkstova)Skúlin á Giljanesi 4.fl. (max 35.næm.)
29. mars kl.11:00 (framførsla)Skúlin á Giljanesi 1.-2. flokkur

1. apríl kl.9:00 (framførsla)Leirvíkar skúli 0.-3.flokkur
1. apríl kl. 12:30 (framførsla)Gøtu skúli 4.-7. flokkur

2. apríl kl.8:30 (verkstova)Eiðis skúli 4.-7. fl. (max 35 næm.)
2. apríl kl.11:00 (framførsla)Eiðis skúli 0.-7. flokkur

3. apríl kl.8:30 (verkstova)Frískúlin Keldan 4.-7. fl. (max 35 næm.)
3.apríl kl. 10:30 (framførsla)Frískúlin Keldan 1.-7. flokkur


Tónleikur og talgildir miðlar

Longd: 4 heilar skúladagar. Tíðarskeið: Mars - apríl (skema verður sent út til skúlarnar)

25.-29. mars Frískúlin í Havn, miðbólkur& elsti bólkur (SKÚLI 1)
25.-29.mars Lítliskúli, 3.-5. flokkur (SKÚLI 2)
1.-5.apríl Skúlin viđ Løgmannabreyt 4. flokkur (SKÚLI 1)
1.-5.apríl Hoyvíkar skúli 6.flokkur (SKÚLI 2)


Smá tónaskøld

Longd: 2 dagar, kl. 9 – 13. Tíðarskeið: 29. apríl – 3. mai 2019 (skema verður sent út til skúlarnar)

29. apríl – 3. mai Skúlin við Løgmannabreyt 3.flokkur
29. apríl – 3. mai Skála skúli 1.-7. flokkur
29. apríl – 3. mai Hoyvíkar skúli 3 flokkur
29. apríl – 3. mai Kollafjarðar skúli 1.-3. flokkur
29. apríl – 3. mai Nólsoyar skúli 1.-7. flokkur


Vølvunnar dómur

23. apríl á Skúlatrøð 5.b&d
24. apríl Stranda skuli 4.-7.flokkur
26. apríl Skúlin á Argjahamri 4.-7.flokkur og Sankt Frans skúli 6a
29. apríl Vestmanna skúli 4.-7.flokkur
30. apríl Fuglafjarðar skúli 5.flokkur og 7.flokkur


Slow Adventure

8/4,26/4, 1/5 og 8/5 Skopunar skúli
8/4, 24/4, 30/4 og 7/5 Sandoyar Meginskuli 9.-10. flokkur
9/4, 23/4, 29/4 og 6/5 Sankta Frans 5.a
28/3, 1/4, 2/4 og 3/4 Kvívíkar skúli


Sweet (and) Stories

18/3 og 25/3 Tofta skúli 10.flokkur (framsýning 25. mars)
21/3 og 28/3 Vestmanna skúli 3.flokkur (framsýning 28. mars)
19/3 og 26/3 Skúlin við Løkin 10.flokkur (framsýning 27. mars)
20/3 og 27/3 Skúlin við Løkin 4.a ella b (framsýning 27.mars)